  • Fast shipping available on in-stock Eagle S5-74-1824V wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle wire shelving units.
Eagle S5-74-1824V 24 Inch 5-Tier Wire Shelving Unit Epoxy Gray
Eagle  |  MFG #: S5-74-1824V  |  Item #: 47771
Item: #47771
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number S5-74-1824V
Manufacturer Part # S5-74-1824V
Height 74" High
Finish Epoxy Coated, Gray
Type Stationary, Starter Unit
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Shelves (5) Shelves
Ships Knocked Down
Width (side - side) 24" Wide
Depth (front - back) 18" Deep
Height 74"
Width 24"
Depth 18"