  • Fast shipping available on in-stock Eagle S4-63-1830C wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle wire shelving units.
Eagle S4-63-1830C 30 Inch 4 Tier Wire Shelving Unit Chrome Finish
Eagle  |  MFG #: S4-63-1830C  |  Item #: 47404
Item: #47404
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number S4-63-1830C
Manufacturer Part # S4-63-1830C
Shelves (4) Shelves
Depth (front - back) 18" Deep
Height 63" High
Width (side - side) 30" Wide
Ships Knocked Down
Finish Chrome Finish
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Type Stationary, Starter Unit
Height 63"
Width 30"
Depth 18"