  • Fast shipping available on in-stock Eagle Q2472V86-5 cantilevered shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Special Quote Item.
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle cantilevered shelving units.
Eagle Q2472V86-5 76 Inch 5-Tier Shelving Unit Wire Gray Epoxy Finish
Eagle  |  MFG #: Q2472V86-5  |  Item #: 542200
Item: #542200
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number Q2472V86-5
Manufacturer Part # Q2472V86-5
Height 86" High
Shelf Width (side - side) 72" Wide
Type Stationary Unit
Shelf Type Wire
Shelf Depth (front - back) 24" Deep
Ships Knocked Down
Shelves (5) Shelves
Height 86"
Width 76"
Depth 29"