  • Fast shipping available on in-stock Eagle A5-86-2124V wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle wire shelving units.
Eagle A5-86-2124V 24 Inch 5-tier Wire Shelving Unit with Epoxy Finish
Eagle  |  MFG #: A5-86-2124V  |  Item #: 39849
Item: #39849
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number A5-86-2124V
Manufacturer Part # A5-86-2124V
Height 86" High
Finish Epoxy Coated, Gray
Depth (front - back) 21" Deep
Shelves (5) Shelves
Ships Knocked Down
Type Add-on Unit
Width (side - side) 24" Wide
Posts/Uprights (2) Posts / Uprights
Height 86"
Width 24"
Depth 21"