  • Fast shipping available on in-stock Eagle 1836C74-5 wire shelving units
  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Free Shipping
FREE Delivery to:
Why you’ll love it
RestaurantSupply.com is your trusted source for Eagle wire shelving units.
Eagle 1836C74-5 36 Inch Wire Shelving Unit 5 Tier with Chrome Finish
Eagle  |  MFG #: 1836C74-5  |  Item #: 37613
Item: #37613
Technical details
Manufacturer Eagle Group
Model Number 1836C74-5
Manufacturer Part # 1836C74-5
Width (side - side) 36" Wide
Height 74" High
Posts/Uprights (4) Posts / Uprights
Type Stationary Unit
Depth (front - back) 18" Deep
Finish Chrome Finish
Ships Knocked Down
Shelves (5) Shelves
Height 74"
Width 36"
Depth 18"