  • Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Delivery to:
Why you’ll love it
Dormont 16100BP60 Coated Gas Connector 1" Mpt X 60"
Dormont  |  MFG #: 16100BP60  |  Item #: 1138193
Item: #1138193
Technical details
Manufacturer Dormont
Model Number 16100BP60
Manufacturer Part # 16100BP60
Height 1.7"
Width 1.7"
Depth 60"
Weight 5.3 lbs
Hazardous False
Country of Origin United States
Product Type OEM
About this item
Product Details
Dormont 16100BP60 Blue Plastic Coated Gas Hose W/male Swivel Ends., Polytec Coated Stainless Steel Braided Hose, 1" Mpt X 60" Long
Customer reviews
AllPoints Dormont