Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ZCA POS71 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ZCA POS71 Saucer 6-3/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ZCA POS71 |
| Manufacturer Part # | ZCA POS71 |
| Shape | Round |
| Construction | Porcelain |
| Size | 6.5" To 6.99" |
| Width | 6.75" |
| Weight | 4.74 lbs |
| UPC | 5034414326727 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ZCA POS71, Saucer, 6-3/4" dia., round, broad rim, rolled edge, chip resistant, microwave & dishwasher safe, glazed finish, porcelain, Menu, Art de Cuisine®, White (UK Stocked Item) (6 each per case)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
