Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 17-32 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ZCA POMP1 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ZCA POMP1 Pasta Bowl 20 Oz. 11-1/2" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ZCA POMP1 |
| Manufacturer Part # | ZCA POMP1 |
| Material | Porcelain |
| Type | Pasta |
| Size | 11" |
| Geometric Shape | Round |
| Width | 11.5" |
| Weight | 14.11 lbs |
| UPC | 5034414303100 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ZCA POMP1, Pasta Bowl, 20 oz., 11-1/2" dia., round, mid rim, rolled edge, chip resistant, microwave & dishwasher safe, glazed finish, porcelain, Menu, Art de Cuisine®, White (US Stocked Item) (6 each per case)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
