Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China ZCA PO111 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China ZCA PO111 Dinner Plate 10-5/8" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | ZCA PO111 |
| Manufacturer Part # | ZCA PO111 |
| Shape | Round |
| Size | 10.625" = 10-5/8" |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Material | Porcelain |
| Width | 10.63" |
| Weight | 10.91 lbs |
| UPC | 5034414302998 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, ZCA PO111, Dinner Plate, 10-5/8" dia., round, mid rim, rolled edge, chip resistant, microwave & dishwasher safe, glazed finish, porcelain, Menu, Art de Cuisine®, White (US Stocked Item) (6 each per case)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
