Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 17-32 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WHVINPPB1 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WHVINPPB1 Round Pasta Bowl 30.9Cm 12.17"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WHVINPPB1 |
| Manufacturer Part # | WHVINPPB1 |
| Size | 12" |
| Type | Pasta |
| Geometric Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Width | 12.16" |
| Weight | 26.83 lbs |
| UPC | 5034414485004 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WHVINPPB1, Round Pasta Bowl, 30.9Cm, 12.17", 21 oz., Eco glaze finish, Churchill® Super Vit, Viana (US Stocked Item) (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

