Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WHVINP8 1 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WHVINP8 1 Plate 21Cm 8.27"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WHVINP8 1 |
| Manufacturer Part # | WHVINP8 1 |
| Material | China (unspecified) |
| Edge Type | Flat Edge |
| Rim Style | Wide Rim |
| Size | 8.250" = 8-1/4" |
| Shape | Round |
| Width | 8.26" |
| Weight | 9.14 lbs |
| UPC | 5034414484977 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WHVINP8 1, Plate, 21Cm, 8.27", Eco glaze finish, Churchill® Super Vit, Viana (US Stocked Item) (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
