Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WHVINF581 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WHVINF581 Footed Plate 27.6Cm 10.87"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WHVINF581 |
| Manufacturer Part # | WHVINF581 |
| Size | 10.875" = 10-7/8" |
| Edge Type | Flat Edge |
| Material | China (unspecified) |
| Shape | Round |
| Rim Style | Wide Rim |
| Width | 10.86" |
| Weight | 20.15 lbs |
| UPC | 5034414484908 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WHVINF581, Footed Plate, 27.6Cm, 10.87", Eco glaze finish, Churchill® Super Vit, Viana (US Stocked Item) (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
