Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WHVINF101 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WHVINF101 Footed Plate 26.1Cm 10.28"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WHVINF101 |
| Manufacturer Part # | WHVINF101 |
| Rim Style | Wide Rim |
| Edge Type | Flat Edge |
| Size | 10.250" = 10-1/4" |
| Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Width | 10.27" |
| Weight | 16.83 lbs |
| UPC | 5034414484939 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WHVINF101, Footed Plate, 26.1Cm, 10.28", Eco glaze finish, Churchill® Super Vit, Viana (US Stocked Item) (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
