Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WHBBBS6 1 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WHBBBS6 1 Saucer 6-1/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WHBBBS6 1 |
| Manufacturer Part # | WHBBBS6 1 |
| Size | 6.0" To 6.49" |
| Construction | Ceramic |
| Shape | Round |
| Width | 6.25" |
| Weight | 16.56 lbs |
| UPC | 5034414365887 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WHBBBS6 1, Saucer, 6-1/4" dia., round, coupe, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Retro Blue, White with blue rim (UK Stocked Item) (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
