Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH XO7 1 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH XO7 1 Chef's Plate 7-4/5" X 4-3/4" Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH XO7 1 |
| Manufacturer Part # | WH XO7 1 |
| Shape | Oblong |
| Material | Ceramic |
| Size | 7.800" = 7-4/5" |
| Width | 7.8" |
| Depth | 4.75" |
| Weight | 9.15 lbs |
| UPC | 5034414419610 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH XO7 1, Chef's Plate, 7-4/5" x 4-3/4", oblong, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, X Squared, White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
