Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china mugs.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH SSCM1 china mugs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH SSCM1 Chip Mug 10.5 Oz. Straight Sided
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH SSCM1 |
| Manufacturer Part # | WH SSCM1 |
| Material | China (unspecified) |
| Stacking | Stackable |
| Height | 3.22" |
| Width | 3.42" |
| Weight | 3.36 lbs |
| UPC | 5034414461923 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH SSCM1, Chip Mug, 10.5 Oz., Straight sided, white, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Studio Prints®, Nourish, includes 12 each per case (US Stocked Item)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

