Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH SMB 1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH SMB 1 Soup Bowl 16 Oz. 4-3/4" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH SMB 1 |
| Manufacturer Part # | WH SMB 1 |
| Geometric Shape | Round |
| Type | Soup |
| Size | 4" |
| Material | Ceramic |
| Width | 4.75" |
| Weight | 4.98 lbs |
| UPC | 5034414310825 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH SMB 1, Soup Bowl, 16 oz., 4-3/4" dia., round, medium, rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, White (UK Stocked Item) (6 each per case)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
