Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china sugar packset holders and caddies.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH SH 1 china sugar packset holders and caddies
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH SH 1 Sachet Holder 4-5/8" X 2-7/8" Rolled Edge
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH SH 1 |
| Manufacturer Part # | WH SH 1 |
| Length | 4" |
| Material | Ceramic |
| Width | 4.63" |
| Depth | 2.88" |
| Weight | 3.22 lbs |
| UPC | 5034414110166 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH SH 1, Sachet Holder, 4-5/8" x 2-7/8", rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, White Holloware (US Stocked Item) (6 each per case)(order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

