Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china sauce dishes.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH RPDD1 china sauce dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH RPDD1 Dip Dish 5 Oz. 4-1/2" X 1-1/3"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH RPDD1 |
| Manufacturer Part # | WH RPDD1 |
| Material | Ceramic |
| Height | 1.33" |
| Width | 4.5" |
| Weight | 5.7 lbs |
| UPC | 5034414331677 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH RPDD1, Dip Dish, 5 oz., 4-1/2" x 1-1/3", round, rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Bit On The Side, Ripple, Churchill® Super Vit, White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
