Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH RP101 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH RP101 Snack Bowl 10 Oz. 4-7/8" X 2-1/4"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH RP101 |
| Manufacturer Part # | WH RP101 |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 4" |
| Width | 4.88" |
| Depth | 2.25" |
| Weight | 7.84 lbs |
| UPC | 5034414331578 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH RP101, Snack Bowl, 10 oz., 4-7/8" x 2-1/4", round, rolled edge, footed, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Bit On The Side, Ripple, Churchill® Super Vit, White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
