Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 33-64 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial tabletop and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH PWB21 china bowls 33-64 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH PWB21 Natural Organic Deep Bowl 10" 41 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH PWB21 |
| Manufacturer Part # | WH PWB21 |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 10" |
| Type | General Usage |
| Material | Ceramic |
| Height | 1.77" |
| Width | 10" |
| Weight | 12.65 lbs |
| UPC | 5034414483543 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH PWB21, Natural Organic Deep Bowl, 10", 41 oz., microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit Envisage, white, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

