Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH PO261 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH PO261 White Natural Plate 26 Cm Organic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH PO261 |
| Manufacturer Part # | WH PO261 |
| Shape | Round |
| Size | 10.250" = 10-1/4" |
| Material | Ceramic |
| Height | 2.92" |
| Width | 5.79" |
| Weight | 11.53 lbs |
| UPC | 5034414482409 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH PO261, White Natural Plate, 26 cm, organic, ceramic, eco glazed finish, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Envisage Natural, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

