Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 17-32 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH PB221 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH PB221 White Natural Bowl 22 Cm 26 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH PB221 |
| Manufacturer Part # | WH PB221 |
| Size | 8" |
| Material | China (unspecified) |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Width | 7.77" |
| Weight | 12.65 lbs |
| UPC | 5034414482447 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH PB221, White Natural Bowl, 22 cm, 26 oz., organic, ceramic, eco glazed finish, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Envisage Natural, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

