Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH OBL11 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH OBL11 Chef's Plate 6" X 5" Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH OBL11 |
| Manufacturer Part # | WH OBL11 |
| Shape | Oblong |
| Material | Ceramic |
| Size | 6.000" = 6" |
| Width | 6" |
| Depth | 5" |
| Weight | 7.5 lbs |
| UPC | 5034414419597 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH OBL11, Chef's Plate, 6" x 5", oblong, microwave & dishwasher safe. ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, X Squared, White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
