Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china mugs.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH KOCP1 china mugs
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH KOCP1 Chip Mug 11.6 Oz. 3-3/4" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH KOCP1 |
| Manufacturer Part # | WH KOCP1 |
| Stacking | Non-stackable |
| Material | Ceramic |
| Height | 3.2" |
| Width | 3.75" |
| Weight | 7.36 lbs |
| UPC | 5034414473230 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH KOCP1, Chip Mug, 11.6 oz., 3-3/4" dia., microwave & dishwasher safe, ceramic, Churchill® Super Vit, Nourish, White Kochi (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
