Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china ramekin and sauce cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH KO2 1 china ramekin and sauce cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH KO2 1 Dip Pot 2 Oz. 2-3/4" Dia. X 1-3/5"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH KO2 1 |
| Manufacturer Part # | WH KO2 1 |
| Size | 1" - 2" |
| Material | Ceramic |
| Height | 1.6" |
| Width | 2.75" |
| Weight | 5.82 lbs |
| UPC | 5034414473223 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH KO2 1, Dip Pot, 2 oz., 2-3/4" dia. x 1-3/5"H, round, microwave & dishwasher safe, ceramic, Churchill® Super Vit, Nourish, White Kochi (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
