Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH CSC 1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH CSC 1 Consomme Bowl 14 Oz. 4-1/2" Dia.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH CSC 1 |
| Manufacturer Part # | WH CSC 1 |
| Geometric Shape | Round |
| Type | Soup |
| Material | Ceramic |
| Size | 4" |
| Width | 4.5" |
| Weight | 19.18 lbs |
| UPC | 5034414105384 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH CSC 1, Consomme Bowl, 14 oz., 4-1/2" dia., round, with handle, rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, White (UK Stocked Item)(24 each per case)(order per case only) (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

