Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China WH CP121 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China WH CP121 Plate 12-1/4" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | WH CP121 |
| Manufacturer Part # | WH CP121 |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Rim Style | Wide Rim |
| Size | 12.250" = 12-1/4" |
| Width | 12.25" |
| Weight | 30.91 lbs |
| UPC | 5034414104844 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, WH CP121, Plate, 12-1/4" dia., round, wide rim, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Classic, Churchill® Super Vit, White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
