Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China TKBLKO9 1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China TKBLKO9 1 Shallow Bowl 9 Oz. 4-1/2" Dia. X 2"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | TKBLKO9 1 |
| Manufacturer Part # | TKBLKO9 1 |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 2" |
| Width | 4.5" |
| Weight | 7.84 lbs |
| UPC | 5034414473155 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, TKBLKO9 1, Shallow Bowl, 9 oz., 4-1/2" dia. x 2"H, round, microwave & dishwasher safe, ceramic, Churchill® Super Vit, Nourish, Tokyo Blue Kochi (US Stocked Item) (12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
