Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China TKBLKC041 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China TKBLKC041 Cup 4 Oz. 2-1/2" X 3"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | TKBLKC041 |
| Manufacturer Part # | TKBLKC041 |
| Stacking | Non-stackable |
| Construction | Ceramic |
| Height | 3" |
| Width | 2.5" |
| Weight | 5.88 lbs |
| UPC | 5034414477146 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, TKBLKC041, Cup, 4 oz., 2-1/2" x 3"H, without handle, microwave & dishwasher safe, ceramic, Churchill® Super Vit, Nourish, Tokyo Blue (US Stocked Item) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

