Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China TDGDOW211 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China TDGDOW211 Gold Organic Walled Plate 8 1/4" Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | TDGDOW211 |
| Manufacturer Part # | TDGDOW211 |
| Rim Style | Deep Rim |
| Size | 8.250" = 8-1/4" |
| Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Width | 8.25" |
| Weight | 7.18 lbs |
| UPC | 5034414480405 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, TDGDOW211, Gold Organic Walled Plate, 8 1/4", ceramic, Churchill® Super Vit, Tide, (6 each per case) (US Stocked Item) (Packed By: 6 Each Per Case)
