FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China TDGDCB201 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China TDGDCB201 Tide Gold Cafe Cappuccino Cup 8 Oz. Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | TDGDCB201 |
| Manufacturer Part # | TDGDCB201 |
| Construction | Ceramic |
| Height | 2.82" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 188.61" |
| Weight | 6.08 lbs |
| UPC | 5034414482256 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, TDGDCB201, Tide Gold Cafe Cappuccino Cup, 8 oz., ceramic, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
