Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China TDBKWOB11 china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China TDBKWOB11 Organic Walled Bowl 7.8" Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | TDBKWOB11 |
| Manufacturer Part # | TDBKWOB11 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 7" |
| Type | General Usage |
| Height | 1.8" |
| Width | 7.8" |
| Weight | 8.62 lbs |
| UPC | 5034414483208 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, TDBKWOB11, Organic Walled Bowl, 7.8", round, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit Tide, black, (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

