Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 17-32 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SWHSTB231 china bowls 17-32 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SWHSTB231 Bowl 27 Oz. 9-3/8" X 6-1/4"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SWHSTB231 |
| Manufacturer Part # | SWHSTB231 |
| Material | Ceramic |
| Size | 9" |
| Geometric Shape | Triangular |
| Type | General Usage |
| Width | 9.38" |
| Depth | 6.25" |
| Weight | 11.9 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SWHSTB231, Bowl, 27 oz., 9-3/8" x 6-1/4", triangular, shallow, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill Super Vit®, Stonecast®, Barley White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

