Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SWHSID7 1 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SWHSID7 1 Dish 10-1/2 Oz. 7-1/4" X 6-5/8"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SWHSID7 1 |
| Manufacturer Part # | SWHSID7 1 |
| Size | 7" |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Width | 7.25" |
| Depth | 6.63" |
| Weight | 10.26 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SWHSID7 1, Dish, 10-1/2 oz., 7-1/4" x 6-5/8", round, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill Super Vit®, Stonecast®, Barley White (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

