Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SWHSEVP91 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SWHSEVP91 Barley White Coupe Plate 9" Churchill® Super Vit
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SWHSEVP91 |
| Manufacturer Part # | SWHSEVP91 |
| Size | 9.000" = 9" |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Width | 9" |
| Weight | 14.59 lbs |
| UPC | 5034414478990 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SWHSEVP91, Barley White Coupe Plate, 9", Churchill® Super Vit, Stonecast®, Evolve, (12 each per case) (US Stocked Item) (Packed By: 12 Each Per Case)
