Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China STAMOV301 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China STAMOV301 Chefs Plate 11-3/4" X 5-7/8" Oval
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | STAMOV301 |
| Manufacturer Part # | STAMOV301 |
| Shape | Oval |
| Size | 11.750" = 11-3/4" |
| Material | Ceramic |
| Width | 11.75" |
| Depth | 5.88" |
| Weight | 15.61 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, STAMOV301, Chefs Plate, 11-3/4" x 5-7/8", oval, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Studio Prints®, Stone Aquamarine (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
