Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China STAGEVP61 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China STAGEVP61 Plate 6-1/2" Dia. Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | STAGEVP61 |
| Manufacturer Part # | STAGEVP61 |
| Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Size | 6.500" = 6-1/2" |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Width | 6.5" |
| Weight | 8.07 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, STAGEVP61, Plate, 6-1/2" dia., round, coupe, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Studio Prints®, Stone, Evolve, Agate Grey (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

