Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SSASOO261 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SSASOO261 Plate 6.00"L X 10.20"W Oblong
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SSASOO261 |
| Manufacturer Part # | SSASOO261 |
| Shape | Oblong |
| Size | 10.200" = 10-1/5" |
| Material | Ceramic |
| Width | 6" |
| Depth | 10.2" |
| Weight | 13.49 lbs |
| UPC | 5034414495188 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SSASOO261, Plate, 6.00"L x 10.20"W, oblong, ceramic, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Sage, (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

