FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SSASCEB91 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SSASCEB91 Stonecast Sage Green Cafe Espresso Cup 3.5 Oz. Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SSASCEB91 |
| Manufacturer Part # | SSASCEB91 |
| Construction | Ceramic |
| Height | 2.5" |
| Width | 7.87" |
| Depth | 126.17" |
| Weight | 3.83 lbs |
| UPC | 5034414481280 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SSASCEB91, Stonecast Sage Green Cafe Espresso Cup, 3.5 oz., ceramic, eco glazed finish, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Accents (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
