FREE Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china cups.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SSASCB201 china cups
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SSASCB201 Stonecast Sage Green Cafe Cappuccino Cup 8 Oz. Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SSASCB201 |
| Manufacturer Part # | SSASCB201 |
| Construction | Ceramic |
| Height | 2.48" |
| Width | 7.88" |
| Depth | 121.71" |
| Weight | 6.08 lbs |
| UPC | 5034414481273 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SSASCB201, Stonecast Sage Green Cafe Cappuccino Cup, 8 oz., ceramic, eco glazed finish, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Accents (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
