Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SRTETR101 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SRTETR101 Plate 10-1/2" Triangular
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SRTETR101 |
| Manufacturer Part # | SRTETR101 |
| Shape | Triangular |
| Size | 10.500" = 10-1/2" |
| Material | Ceramic |
| Width | 10.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 11.73 lbs |
| UPC | 5034414470000 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SRTETR101, Plate, 10-1/2", triangular, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Raw, Terracotta (US Stock Item) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
