Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SRGNEVP81 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SRGNEVP81 Green Evolve Coupe Plate 8.67 " Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SRGNEVP81 |
| Manufacturer Part # | SRGNEVP81 |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Shape | Round |
| Size | 8.666" = 8-2/3" |
| Material | Ceramic |
| Width | 8.67" |
| Weight | 14.59 lbs |
| UPC | 5034414478532 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SRGNEVP81, Green Evolve Coupe Plate, 8.67 ", ceramic, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Raw, (12 each per case) (US Stocked Item) (Packed By: 12 Each Per Case)
