Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SRBLTRB71 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SRBLTRB71 Bowl 13 Oz. 7-1/4"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SRBLTRB71 |
| Manufacturer Part # | SRBLTRB71 |
| Geometric Shape | Triangular |
| Size | 7" |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Width | 7.25" |
| Depth | 7.25" |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SRBLTRB71, Bowl, 13 oz., 7-1/4", triangular, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Raw, Black (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

