Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china plates.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SRBEEVP61 china plates
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SRBEEVP61 Coupe Plate 6.5" Dia. Raw Teal Evolve
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SRBEEVP61 |
| Manufacturer Part # | SRBEEVP61 |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Rim Style | Coupe Rim |
| Shape | Round |
| Size | 6.500" = 6-1/2" |
| Material | China (unspecified) |
| Width | 6.5" |
| Weight | 3.66 lbs |
| UPC | 5034414466416 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SRBEEVP61, Coupe Plate, 6.5" dia., raw teal evolve, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Stonecast®, includes 12 each per case (US Stocked Item)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
