Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SPPSWOB21 china bowls
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SPPSWOB21 Walled Bowl 9-1/4" Dia. Organic Round
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SPPSWOB21 |
| Manufacturer Part # | SPPSWOB21 |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 9" |
| Type | General Usage |
| Material | Ceramic |
| Height | 1.75" |
| Width | 9" |
| Weight | 7.53 lbs |
| UPC | 5034414476002 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SPPSWOB21, Walled Bowl, 9-1/4" dia., organic round, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Petal Pink (US Stocked Item) (order per case only (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

