Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SPGSTRB61 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SPGSTRB61 Bowl 9 Oz. 6"
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SPGSTRB61 |
| Manufacturer Part # | SPGSTRB61 |
| Geometric Shape | Triangular |
| Size | 6" |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Width | 6" |
| Weight | 10.54 lbs |
| UPC | 5034414383171 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SPGSTRB61, Bowl, 9 oz., 6", triangular, rolled edge, microwave & dishwasher safe, ceramic, eco glazed finish, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Peppercorn Grey (US Stocked Item)(12 each per case)(order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

