Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china bowls 9-16 oz.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SPBWEVB71 china bowls 9-16 oz
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SPBWEVB71 Bowl 7.25" Dia. 15 Oz.
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SPBWEVB71 |
| Manufacturer Part # | SPBWEVB71 |
| Material | China (unspecified) |
| Size | 7" |
| Geometric Shape | Round |
| Height | 1.11" |
| Width | 7.25" |
| Weight | 5.32 lbs |
| UPC | 5034414488241 |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SPBWEVB71, Bowl, 7.25" dia., 15 oz., coupe, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Barley White, Spice (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)

