Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china saucers.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China SNTSCSS 1 china saucers
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China SNTSCSS 1 Stonecast Java Blue Cafe Cappuccino Saucer 6.25" Ceramic
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | SNTSCSS 1 |
| Manufacturer Part # | SNTSCSS 1 |
| Shape | Round |
| Size | 6.0" To 6.49" |
| Construction | Ceramic |
| Width | 6.13" |
| Weight | 8.02 lbs |
| UPC | 5034414481396 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, SNTSCSS 1, Stonecast Java Blue Cafe Cappuccino Saucer, 6.25", ceramic, eco glazed finish, microwave & dishwasher safe, Churchill® Super Vit, Stonecast®, Accents (12 each per case) (order per case only) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
