Delivery to:
RestaurantSupply.com is your trusted source for Churchill China china baking dishes.
- Authorized Churchill China dealer, ensuring genuine commercial restaurant dinnerware and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Churchill China EMGYEM401 china baking dishes
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Churchill China EMGYEM401 Deep Dish 40 Oz. 6-1/4" Dia. X 2-9/10"H
| Manufacturer | Churchill China |
|---|---|
| Model Number | EMGYEM401 |
| Manufacturer Part # | EMGYEM401 |
| Shape | Round |
| Short Side (approximate) | 6" |
| Construction | China (unspecified) |
| Long Side / Diameter (approximate) | 6" |
| Height | 2.9" |
| Width | 6.25" |
About this item
Product Details
Product Details
Churchill China, EMGYEM401, Deep Dish, 40 oz., 6-1/4" dia. x 2-9/10"H, round, embossed line, glazed finish, biscuit base, super vitrified, Churchill® Super Vit®, Emerge, Seattle Grey (US Stocked Item) (6 each per case) (order per case only) (Packed By: 6 Each Per Case)
